تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
«یا زهرا» کلید درهای بسته
شبانه، غریبانه‏ هایم را بهانه می‏کنم و با نجوای «یا زهرا علیهاالسلام »، دل به غربت دیرینه بقیع می ‏سپارم. ای دامن شب! ببین که دل خونم ، دل خون از این فریادهای مانده در بیداد.

ای دامن شب... دلم، این تنهاترین، مثل شب‏ های جبهه، عادت به گفتن «یا زهرا علیهاالسلام » دارد و من، ایّام فاطمیه که می‏رسد، به یاد مظلومیّت روزهایی می‏افتم که حتی آسمان، پیراهن مشکی خود را به تن کرده بود!

انگار تنها آسمان می‏فهمد، درد را.

تنها آسمان می‏ فهمد، فاطمه علیهاالسلام را. تنها آسمان می‏داند که زخم دل تاریخ، با کدامین مرهم التیام خواهد یافت! شبانه، تنها بهانه غریبانه ‏هایم، یا زهراست.

«یا زهرا»، وِرد معجزه سازی است که دوای تمام دردهاست، کلید تمام درهای بسته است و مشکل‏ گشای تمام رنج‏ها!

یا زهرا علیهاالسلام یعنی: ای آسمان! تو را گواه می‏گیرم که من به ولایت عشق می‏ورزم و از غاصبان حق ولایت بیزارم!

یا زهرا علیهاالسلام یعنی: ای زمین! تو را گواه می‏گیرم که به حجت خداوند در زمین ایمان دارم و در سایه عنایتش و در آرزوی سپیده موعود، غرق در ندبه صبحگاهان جمعه می‏شوم! یا زهرا علیهاالسلام یعنی: ای بقیع! تو را گواه می‏گیرم که دلم سرشار از محبت فاطمه علیهاالسلام است؛ محبتی که از علی علیه‏السلام تا مهدی(عج)، از مدینه تا کربلا، از کربلا تا جمکران و از ازل تا ابد، در دلم ریشه کرده و هیچ‏گاه از آن بیرون نخواهد رفت!

یا زهرا علیهاالسلام یعنی...

یا زهرا، ای آیینه دردمندی، ای مظلومه آل یس، ای اُمّ اَبیها، ای شرافت زن در قاموس هستی، ای عصمت محض، ای مفهوم زلالی و ای کوثر بی‏بدیل نجابت!

بگو!  بگو چه کرد با تو، این عالَم خاک؟!

*سید علی ‏اصغر موسوی
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :