صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
(حرف - الف)
1- ابو راشد حبرانى (نام او- خضر- یا- نعمان است). عجلى (كه از علماء حدیث است) او را از جمله تابعین مورد وثوق و اعتماد دانسته و درباره او گفته: در دمشق أحدى افضل از او نبوده، و ابن حجر در «التقریب» صفحه 419 موثّق بودن او را اعلام داشته، حدیث نامبرده در صفحه 103 ذكر شده است.

2- ابو سلمه (نام او عبد اللّه- اسمعیل نیز گفته شده) ابن عبد الرحمن بن عوف زهرى مدنى در «خلاصه خزرجى» صفحه 380 از ابن سعد نقل شده كه: نامبرده مردى فقیه و مورد وثوق و اعتماد است و حدیث بسیار از او نقل شده كه: نامبرده مردى فقیه و مورد وثوق و اعتماد است و حدیث بسیار از او نقل شده و در (تقریب) ص 422 مراتب مذكوره نسبت باو تأیید و وفات او بسال 94 ثبت شده،- طرق حدیث منسوب باو بجابر انصارى منتهى میشود و طریق مزبور صحیح است و رجال آن همه مورد اعتماد و وثوقند. بصفحه 50 مراجعه شود.

3- ابو سلیمان مؤذن- (در «التقریب» ابو سلمان ضبط شده و نامبرده از بزرگان تابعین است و حدیث او در نظر علماء مقبول است. روایت او در قسمت مناشده در رحبه- مشتمل بر رجال ثقه و مورد اعتماد خواهد آمد.

4- ابو صالح سمّان- ذكوان مدنى- آزاد كرده جویریّه (بانوى غطفانى).ذهبى در جلد 1 تذكره خود صفحه 78 از احمد نقل نموده كه؛ نامبرده‌ موثّق است، از جمله بزرگترین و موثق‌ترین مردم است، و در سال 101 درگذشته.بطرق مذكوره در ص 104 مراجعه نمائید و در موضوع نزول آیه تبلیغ درباره على علیه السّلام حدیث او خواهد آمد.

5- ابو عنفوانه مازنى. طریق روایت او از جندع در صفحه 53 گذشت.

6- ابو عبد الرحیم كندى، طریق منسوب باو در داستان (مناشده) رحبه بلفظ «زاذان» خواهد آمد.

7- ابو القاسم اصبغ بن نباته- تمیمى. كوفی. نامبرده از زمره تابعین مورد وثوق و اعتماد است. عجلى و ابن معین باین موضوع اشعار نموده‌اند. طریق منسوب باو در داستان (مناشده) رحبه خواهد آمد و در صفحه 61 ذكر شده است.

8- ابو لیلى كندى «1» طبق اشعار «التقریب» صفحه 435 نامبرده از رجال تابعین و موثّق است. احمد بن حنبل در «مناقب» از على بن حسین روایت نموده كه او از ابراهیم بن اسمعیل از پدرش از سلمة بن كهیل. از نامبرده (ابو لیلى كندى) از زید بن ارقم چنین نقل كرده گوید: هنگامى كه در انتظار مشایعت از جنازه‌اى بودیم در جواب پرسشى كه یكى از حاضرین در آنجا از او نمود و باو گفت: اى ابو عامر (كنیه زید بن ارقم است) آیا در روز غدیر خم از پیغمبر صلّى اللّه علیه و آله شنیدى كه فرمود: من كنت مولاه فعلى مولاه-؟ گفت آرى. ابو لیلى گوید: من سئوال او را تكرار كردم و بزید گفتم: این سخن پیغمبر صلّى اللّه علیه و آله را شنیدى؟ گفت: بلى این سخن را چهار مرتبه فرمود.

پی نوشت :
(1) نام او سلمة بن معاویه است. سعید بن بشر و معلى نیز گفته شده‌.

9- ایاس بن نذیر- ابن حبّان او را از افراد مورد وثوق و اعتماد ذكر نموده، بروایت نامبرده در داستان احتجاج على علیه السّلام بحدیث غدیر در روز (جمل) قریبا آگاه خواهید شد.
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات