تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
سوره کهف
آیه 7
( در حقیقت، ما آنچه را كه بر زمین است، زیورى براى آن قرار دادیم، تا آنان را بیازماییم كه كدام یك از ایشان نیكوكارترند.)

1 ـ عبد اللّه بن مسعود درباره سخن خداوند: «انا جعلنا ما على الارض زینة لها» گفت: زینت زمین مردان است و زینت مردان علىّ بن ابى طالب (ع) است

2 ـ عمار یاسر گفت: شنیدم كه پیامبر خدا به على گفت: یا على خداوند تو را با زینتى آراسته كرده كه هیچ كس از بندگان را با زینتى نیكوتر از آن نیاراسته است، دنیا را براى تو مبغوض كرده و تو را در آن زاهد نموده و فقرا را در نظر تو محبوب كرده و تو آنان را به عنوان پیروان قبول كردى و آنان تو را به عنوان رهبر پذیرفته‌ اند.

آیه 44
(در آنجا [آشكار شد كه‌] یارى به خداىِ حق تعلق دارد. اوست بهترین پاداش و [اوست‌] بهترین فرجام.)

1 ـ ابو جعفر محمد بن على درباره سخن خداوند: «هنا لك الولایة للّه الحق هو خیر ثوابا و خیر عقبا» گفت: این ولایت امیر المؤمنین است كه هیچ پیامبرى جز به آن مبعوث‌ نشده است.
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :