تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
سوره یوسف
آیه 108
(بگو: «این است راه من، كه من و هر كس (پیروى‌ ام) كرد با بینایى به سوى خدا دعوت مى‌ كنیم، و منزّه است خدا، و من از مشركان نیستم.»)

1 ـ ابو جعفر گفت: شفاعت جدّم شامل من نشود اگر این آیه در خصوص علىّ بن ابى طالب (ع) نازل نشده باشد: «قل هذه سبیلى ادعو الى اللّه على بصیرة انا و من اتبعنى، و سبحان اللّه و ما انا من المشركین»

2 ـ نجم گفت: از ابو جعفر درباره آیه: «قل هذه سبیلى ادعو الى اللّه على بصیرة انا و من اتبعنى، و سبحان اللّه و ما انا من المشركین» پرسیدم، گفت: منظور از «و من اتبعنى» علىّ بن ابى طالب (ع) است.

3 ـ عمربن حمید  : از ابو جعفر درباره آیه: «قل هذه سبیلى ادعو الى اللّه على بصیرة انا و من اتبعنى، و سبحان اللّه و ما انا من المشركین» پرسیدم، گفت: منظور از «و من اتبعنى» علىّ بن ابى طالب (ع) است.

4 ـ زید بن على گفت: پیامبر درباره سخن خداوند: «قل هذه سبیلى ادعو الى اللّه على بصیرة انا و من اتبعنى» فرمود: از اهل بیت من همواره مردى پس از مردى به سوى همان چیزى مى‌خوانند كه من مى‌خوانم.

5 ـ جعفر بن محمد (ع) درباره این آیه: «ادعو الى اللّه على بصیرة» گفت: به خدا سوگند آن ولایت ما خاندان است و آن را جز كسى كه گمراه باشد انكار نمى‌ كند و جز گمراه كسى بر على خرده  نمى‌ گیرد.
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :