صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
سوره فاتحه : آیه 6
(ما را به راه راست هدایت فرما)

1 ـ ابن عباس گفت: پیامبر (ص) به علىّ بن ابى طالب (ع) فرمود: تو راه روشن و تو صراط مستقیم و تو سرور مؤمنان هستى.

2 ـ جابربن عبد اللّه گفت: پیامبر خدا فرمود: همانا خداوند على و همسر و پسران او را حجت‌ هاى خود بر مردم قرار داده و آنان در میان امت من درب هاى علم هستند، هر كس به وسیله آنان هدایت شود به صراط مستقیم هدایت شده است.

3 ـ هر كس دوست داشته باشد كه از صراط مانند بادى تند بگذرد و بدون حساب وارد بهشت گردد، ولىّ و وصىّ و دوست و جانشین من براى خاندانم، علىّ بن ابى طالب (ع) را دوست بدارد و هر كس مى‌خواهد وارد آتش شود ولایت او را ترك كند، پس سوگند به عزت و جلال پروردگارم كه او دروازه خداوند است كه جز از طریق او نمى‌ توان وارد شد و او صراط مستقیم است و او كسى است كه در روز قیامت از ولایت او پرسیده خواهد شد.

4 ـ جابر بن عبد اللّه انصارى گفت: پیامبر خدا (ص) فرمود: راه خود را با آفتاب پیدا كنید و اگر آفتاب نبود با ماه و اگر ماه غایب شد با ستاره زهره و اگر ستاره زهره غایب شد با فرقدین (دو ستاره قطبى) راه خود را بیابید.گفته شد: یا رسول اللّه منظور از خورشید و ماه و زهره و فرقدین چیست؟ فرمود:آفتاب من هستم و ماه على و زهره فاطمه و فرقدین حسن و حسین هستند.

5 ـ سلام بن مستنیر جعفى گفت: بر ابو جعفر باقر (ع) وارد شدم و گفتم: خدا مرا فداى تو كند من دوست ندارم كه شما را به زحمت اندازم اگر اجازه فرمایى مى‌پرسم. پس گفت: هر چه مى‌خواهى از من بپرس. گفتم: آیا از قرآن بپرسم؟ فرمود:آرى. گفتم: قول خداوند در كتابش «هذا صراط علىّ مستقیم, این راهى
است بر من كه مستقیم است» گفت: راه علىّ بن ابى طالب. گفتم: راه علىّ بن ابى طالب؟ گفت:راه علىّ بن ابى طالب.

6 ـ عبد اللّه بن سلیمان گفت: از ابو عبد اللّه این آیه را پرسیدم: «جاءكم برهان من ربّكم براى شما برهانى از سوى پروردگارتان آمده» گفت: برهان محمد و نور على و صراط مستقیم نیز على است.

7 ـ ابو بصیر از ابو عبد اللّه (امام صادق) نقل مى‌كند كه گفت: آن راهى كه شیطان گفت: «لاقعدنّ لهم صراط المستقیم من بر سر راه مستقیم تو در برابر آنان مى‌نشینم.» آن على است.

8 ـ عبد اللّه بن ابى جعفر گفت: حدیث كرد مرا برادرم كه قول خداوند «هذا صراط علىّ مستقیم» امیر المؤمنین است.
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات