تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
(حرف ق- ك)
98- قیس بن ثابت بن شماس انصارى
 نامبرده یكى از (ركبان) شهود أمیر المؤمنین علیه السّلام است بحدیث غدیر كه داستان آنها (ركبان) خواهد آمد.حافظ ابن عقده در «حدیث الولایه» باسنادش از ابى مریم زرّ بن حبیش حدیث غدیر را با ذكر سند از او روایت نموده و ابن اثیر در جلد 1 «اسد الغابه» ص 368 و ابن حجر در جلد 1 «الاصابه» ص 305 و شیخ محمّد صدر العالم در «معارج العلى» آنرا از نامبرده (ابن عقده) و از ابو موسى نقل نموده‌اند.

99- قیس بن سعد بن عباده انصارى خزرجى
 نامبرده یكى از شعراى غدیر است در قرن اول اسلامى- كما اینكه یكى از شهود على علیه السّلام است بحدیث غدیر در داستان ركبان كه خواهد آمد، و احتجاج او بر معاویة بن ابى سفیان بحدیث غدیر نیز خواهد آمد.

100- ابو محمّد كعب بن عجره انصارى مدنى
(در سال 51 درگذشته)- ابن عقده حدیث غدیر را از او روایت نموده.
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :