صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
غدیر در قرآن قرآن در غدیر
غدیر در قرآن قرآن در غدیر - 3 جلدی  

محمد باقر انصاری
اول 87  ، وزیری ، شومیز

3 جلد ، 1568ص ، قیمت : 200000
 

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و
غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دو سویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد .

بخش دوم کتاب موارد تفسیر قرآن در غدیر است که گاهی یک مفهوم به صورت کلی در سراسر قرآن ، یا یک سوره کامل ، یا یک آیه ، ویا  اقتباس و استشهاد از یک آیه به صراحت تفسیر شده است .

در بخش سوم (آغاز مجلد سوم) مراحل حضور قرآن در واقعه غدیر به صورت نزول ، تفسیر ، استشهاد و یا اقتباس بیان شده است.

بخش چهارم شامل فرمایشات رسول خدا (ص) در ایام غدیر در باره قرآن و عظمت آن، و وظایف پیروان رسول خدا (ص) در قبال آن است.

بخش پنجم جمع بندی تحلیلی در ارتباط با نزول ، تفسیر ، دعا ، زیارات ، اجتماعات در باره یک آیه‌‌ است که نتایج خاصی را در ارتباط با یکدیگر بیان می نماید . یعنی استناد های مختلف از آیات ق‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍رآن در ارتباط با غدیر و یا به عکس .

در بخش ششم اتمام حجت های قرآنی غدیر در تاریخچه 1400 ساله بیان شده است بدین صورت که استدلال ها ، استناد ها ، استفاده از ابعاد مختلف آیات قرآن در دعا ها و و زیارات و یا شعر ها و نثرها ، و همچنین کتابهای مستقل که پیوند غدیر و قرآن را مستحکم تر می کند به صورت یکجا تدوین شده  و تقدیم علاقه مندان گشته است .

از نکات بسیار مهم و قابل توجه در کتاب حاضر این است که آیات قرآنی احادیث و روایات با توجه به یکدیگر تحلیل شده اند و هیچ یک به تنهایی مورد تحلیل قرار نگرفته است  . مباحث اعتقادی ، تاریخی ، تحلیلی ، نتایج به دست آمده و ... همه و همه متکی به حدیث ثقلین بوده و برگرفته از تطابق قرآن و حدیث است .

امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic