صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
علوم اولین و آخرین پیش من است
بعد از کشته شدن عثمان و به خلافت رسیدن امیرالمؤمنین علی علیه السلام و بیعت مردم با ایشان ، امیرالمؤمنین علیه السلام در حالی که عمامه پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله را بر سر نهاده و ردای حضرت را بر دوش ‍ انداخته بود بیرون آمد و بر فراز منبر قرار گرفت ، پس از حمد و ثنای خداوند و تمجید از پیامبر صلی الله علیه وآله و موعظه و انذار مردم ، خود را بر منبر مستقر کرد و فرمود:

ای مردم از من بپرسید قبل از اینکه مرا نیابید، از من بپرسید که علوم اولین و آخرین پیش من است ، بدانید که سوگند به ذات حق : اگر جایگاهی برایم فراهم شود، هر آینه میان اهل تورات بر طبق تورات آنها، و میان اهل انجیل (مسیحیان ) به حکم انجیل آنها و میان اهل زبور (پیروان حضرت داوود) به حکم زبور آنها و میان اهل فرقان (مسلمانان ) به حکم فرقان (یعنی قرآن ) داوری خواهم کرد! آن چنان که همه آنها (تصدیق کنند) و بگویند: پروردگارا علی همانطور قضاوت کرد که تو فرموده ای .

به خدا سوگند من به قرآن و حقائق آن از تمامی مدعیان علم قرآن ، داناترم ، و اگر نبود یک آیه در کتاب خداوند((یمحو الله ما یشاء و یثبت ؛(1) خداوند هر چه را خواهد محو می کند و هر چه را خواهد برقرار می دارد)) من شما را به تمامی حوادث تا قیامت خبر میدادم ! سپس فرمود: ((سلونی قبل ان تفقدونی ؛ از من بپرسید قبل از اینکه مرا نیابید)) سوگند به خداوندی که دانه را شکافت و خلائق را آفرید، اگر از آیه قرآن سوال کنید به شما خواهم گفت که در چه وقت نازل شده ، درباره چه کسی است ، به شما می گویم که ناسخ آن کدام است ، منسوخش چیست ، خاص آن کدام است و عامش چیست ، و به محکم آن و متشابه آن ، آیات مکی و مدنی آن . به خدا قسم هیچ گروهی نیست که گمراه گردد یا هدایت شود مگر اینکه من می شناسم رهبر آنها را و کسانی که آنها را تحریک می کنند و منادی آنها را تا روز قیامت .(2)


پاورقی
1- الرعد: 39.

2- بحار الانوار، ج 40، ص 144 از ارشاد شیخ مفید رحمة الله .


امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات