تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
دانش گسترده امیرالمؤمنین علیه السلام
در قرآن کریم می خوانیم : ((و کل شی ء احصیناه فی امام مبین (1)؛ همه چیز را در پیشوای آشکار جمع آوری کرده ایم .)). از امام باقر علیه السلام روایت است که فرمود: چون این آیه بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) نازل شد و ابوبکر و عمر از جا برخاسته  گفتند:

ای رسول خدا آیا منظور تورات است ؟
فرمود: خیر
گفتند: انجیل است ؟
فرمود: خیر
گفتند: قرآن است ؟
فرمود: خیر

در این میان امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام وارد شد، پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم ) فرمود: این همان است ، اوست آن امام که خداوند تبارک وتعالی علم هر چیزی را در او جمع کرده است (( انه الامام الذی احصی الله تبارک و تعالی فیه علم کل شی ء)).(2)پاورقی
1- یس ، 12.

2- معانی الاخبار، ص 95- ینابیع المودة ، ص 77 با اندک اختلاف .
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :