تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
تازیانه دوسر
ولید بن عقبه شراب نوشید، چند نفر نزد عثمان بر آن گواهى دادند. عثمان حكمش را ندانست از حضرت امیر- علیه السلام- خواست تا در آن باره حكم كند آن حضرت- علیه السلام- با تازیانه دوسر چهل ضربه بر بدن ولید بنواخت‌.

از این روایت استفاده مى‌شود كه چهل ضربه با تازیانه دو سر در حكم هشتاد تازیانه است. بنا بر این آنچه كه عامه نقل كرده‌ اند از این كه آن حضرت- علیه السلام- ولید را چهل تازیانه زده غلط است.(فروع كافى، ج 7، ص 215، حدیث 6.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :