تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
دیه فرزند به عهده توست!
از زنى بدكار نزد عمر گزارش دادند، عمر ابتداء او را تهدید نموده آنگاه احضارش كرد. زن سخت بهراسید و از شدت فزع او را درد زاییدن عارض شده به خانه‌ اى پناه برد و پسرى از او متولد گردید نوزاد پیوسته گریه مى‌كرد تا این كه درگذشت، عمر از شنیدن این خبر بسیار ناراحت گردید، ترسى فوق العاده به او دست داد، گروهى از مجلسیان او را دلدارى داده و گفتند: اى خلیفه! چیزى بر تو نیست.

عمر گفت: بروید و مسأله را از على- علیه السلام- بپرسید، و چون پرسیدند حضرت- علیه السلام- به آنان فرمود: اگر اجتهاد كرده این حكم را به او گفته‌ اید به حق نرسیده‌ اید، و اگر بدون تأمل گفته‌ اید بازهم خطا كرده‌ اید. و آنگاه به عمر فرمود: دیه فرزند بر عهده‌ ات مى‌ باشد.(فروع كافى كتاب الدیات باب النوادر.تهذیب كتاب الدیات، باب الزیادات حدیث 6.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :