تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
كیفر میگسارى در ماه رمضان‌
نجاشى شاعر، در روز ماه رمضان شراب نوشیده او را نزد امیر المؤمنین- علیه السلام- آوردند، آن حضرت- علیه السلام- هشتاد تازیانه به او زد، شب او را بازداشت نموده بامدادان نیز او را طلبیده بیست تازیانه دیگر زد.

نجاشى گفت: یا امیر المؤمنین! آن هشتاد تازیانه كه به من زدى كیفر شراب نوشیدنم بود، ولى سبب این بیست تازیانه دوم را نفهمیدم؟!

حضرت- علیه السلام- فرمود: بخاطر بى‌حرمتى و بى‌اعتنائى تو بود نسبت به ماه رمضان‌.(فروع كافى، كتاب الحدود، باب ما یجب فیه الحد فى الشراب، حدیث 15.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :