تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
مفهوم سخن‌
مردى و زنى را نزد عمر آوردند، مرد به زن گفته بود: زناكار! زن نیز به او گفته‌ بود تو از من زناكارترى. عمر دستور داد هر دو را تازیانه زنند. اتفاقا امیر المؤمنین- علیه السلام- در آنجا حضور داشت فرمود: شتاب مكنید، زن مستحق دو حدّ است و بر مرد حدّى نیست، سزاى زن دو حدّ است؛ زیرا اوّلا: به آن مرد تهمت زده و مستوجب حدّ افتراء شده است. و ثانیا: به زناى خود اقرار كرده كه به مرد مى‌گوید: تو از من زناكارترى؛ یعنى، من هم زناكارم ولى كمتر، و از این جهت مستحق حدّ زنا هم گردیده است. و آنگاه فرمود: از ناحیه دوم حدّ كاملى به او زده نمى‌شود.

علّت این كه از ناحیه دوم حدّ كاملى به او زده نمى‌شود؛ زیرا حدّ زنا با چهار دفعه اقرار ثابت مى‌شود، و زن تنها یك بار اقرار كرده بود، و علت این كه حدّ افتراء از مرد ساقط گردید؛ زیرا به سبب اقرار زن به زناى خود تهمت مرد منتفى گردید.(مناقب، سروى، قضایاه (ع) فى عهد الثانى.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :