تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
آبستنى دختر
در زمان خلافت عثمان پیرمردى دخترى را به همسرى گرفت پس از مدتى دختر آبستن گردید، پیرمرد حمل را انكار مى‌كرد، ماجرا را به نزد عثمان بردند ولى حكم مسأله بر عثمان مشتبه گردید و از دختر پرسید؛ آیا او هنوز دوشیزه است، دختر به این مطلب اقرار نمود. عثمان دستور داد وى را حدّ زنند.

امیر المؤمنین- علیه السلام- این را شنید، پس به عثمان فرمود: شاید موقعى كه پیرمرد آمیزش نموده رحم زن نطفه را جذب كرده و آبستن شده است، بدون اینكه منجر به افتضاض شود مرد تصدیق كرد و گفت: آرى، من همیشه نطفه‌ام را در ابتداى رحم ریخته‌ام، بدون اینكه افتضاض حاصل شود.

امیر المؤمنین- علیه السلام- فرمود: حمل از همین پیرمرد است و باید در سزاى انكارى كه كرده عقوبتى تأدیبانه شود. و عثمان نیز طبق داورى آن حضرت حكم‌ كرد.(ارشاد، مفید، ص 112.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :