تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
استدلال به قرآن‌
هنگامى كه هیثم از بعض غزوات به خانه خود بازگشت، پس از شش ماه تمام زنش فرزندى به دنیا آورد. هیثم فرزند را از خود ندانسته وى را نزد عمر برد و قصّه را برایش بیان داشت. عمر دستور داد زن را سنگسار كنند. اتفاقا پیش از آن كه او را سنگسار كنند، امیر المؤمنین- علیه السلام- او را دید و از قضیه با خبر گردید، پس به عمر فرمود: باید بگویى زن راست مى‌گوید؛ زیرا خداوند در قرآن مى‌فرماید:

«وَ حَمْلُهُ وَ فِصالُهُ ثَلاثُونَ شَهْراً؛ [الأحقاف: 15]. مدت حمل و از شیر گرفتن فرزند، سى ماه است» و در آیه دیگر مى‌فرماید: «وَ الْوالِداتُ یُرْضِعْنَ أَوْلادَهُنَّ حَوْلَیْنِ كامِلَیْنِ‌؛ [البقرة: 233]. مادران فرزندان خود را دو سال تمام شیر مى‌دهند».

و وقتى كه بیست و چهار ماه دوران شیر دادن از سى ماه كم شود شش ماه مى‌ماند كه كمترین دوران حاملگى است. عمر گفت: «اگر على نبود عمر به هلاكت مى‌رسید» و زن را آزاد نمود.(مناقب، سروى، قضایاه (ع) فى خلافة عمر. ارشاد، مفید، ص 110.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :