تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
فرزند از توست‌
مردى نزد حضرت امیر- علیه السلام- آمده گفت: یا امیر المؤمنین! من همیشه به هنگام آمیزش با همسرم عزل مى‌كرده‌ام و اكنون مى‌بینم او آبستن شده است.

آن حضرت- علیه السلام- به وى فرمود: تو را به خدا سوگند مى‌دهم آیا هیچ برایت اتفاق افتاده كه پس از آمیزش اوّل بدون این كه بول كنى مجدّدا با او آمیزش نموده باشى؟ گفت: آرى، چنین شده است.

امام- علیه السلام- به او فرمود: فرزند از خودت مى‌باشد.

وجه این كه فرزند به او ملحق مى‌شود این است كه چون پس از آمیزش اول، بول نكرده بقایایى از نطفه در مجراى او باقیمانده، و در دفعه دوم، رحم، آنها را جذب نموده است.(مناقب، سروى، قضایاه (ع) فى خلافة عمر.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :