تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
نشگون‌
و نیز در همان زمانى كه امیرالمؤمنین- علیه السلام- در یمن تشریف داشت به‌ آن حضرت خبر رسید كه دخترى از روى بازیچه دختر دیگرى را بر دوش گرفته و دختر سومى از پایینى نشگون گرفته و او بناگاه پریده و دخترى را كه بر دوش داشته انداخته و منجرّ به مرگ او شده است.

امام- علیه السلام- فرمود: یك سوم دیه مقتول به عهده آن دخترى است كه او را بر روى شانه برداشته و یك سوم دیگر به عهده دخترى كه از او نشگون گرفته، و یك سوم هم بر عهده خودش كه بطور بازیچه و عبث سوار شده است.

این خبر به سمع مبارك رسول خدا- صلّى اللّه علیه و آله- رسیده آن را تأیید نموده بر صحتش گواهى داد.(ارشاد، مفید، قضایاه- علیه السلام- و النبى حىّ.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :