تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
یك نفر در آب غرق شد
شش نفر در آب فرات سرگرم بازى بودند، یكى از آنان غرق شد، نزاع را نزد امیر المؤمنین- علیه السلام- بردند، دو نفر از آنان گواهى دادند كه آن سه نفر دیگر او را غرق كرده‌اند، و آن سه نفر گواهى دادند كه آن دو نفر دیگر او را غرق كرده‌اند.

امیر المؤمنین- علیه السلام- دیه او را به پنج قسمت مساوى تقسیم نمود، دو قسمت به عهده آن سه نفرى كه دو نفر بر علیه ایشان گواهى داده‌اند، و سه قسمت به عهده آن دو نفرى كه سه نفر بر علیه ایشان گواهى داده‌اند.

شیخ مفید در «ارشاد» پس از نقل این خبر مى‌گوید: «در این قضیه هیچ قضاوتى تصور نمى‌شود كه از قضاوت آن حضرت به صواب نزدیكتر باشد.»ارشاد، مفید، قضایاه- علیه السلام- فى خلافته.فروع كافى، كتاب الدیات، باب الجماعة یجتمعون على قتل واحد، حدیث 6.تهذیب، كتاب الدیات، باب الاشتراك فى الجنایات، حدیث 3.)
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :