تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
ذکر فضائل به روایت مسیّب
مسیّب بن نجیّه روایت کند که امیر المؤمنین (ع) فرمود: به خدا قسم که رسول خدا (ص) مرا جانشین خود در امتش قرار داد. پس من پس از پیامبر حجت خدا بر ایشان هستم و ولایت من بر اهل آسمان ها واجب است همچنان که بر اهل زمین واجب است و همانا فرشتگان فضیلت مرا برای همدیگر یادآوری می کنند و این کار تسبیح آنان در نزد خدا است.

ای مردم! از من پیروی کنید تا شما را به راه رشد هدایت کنم. به چپ و راست نروید که گمراه می شوید. من وصیّ پیامبرتان و خلیفه او و امام متّقین و مؤمنین و امیر و مولای آنان هستم. و من شیعیانم را به سوی بهشت می برم و دشمنانم را به سوی آتش می کشانم. من شمشیر خدا بر دشمنانش و رحمت او بر دوستانش هستم. من صاحب حوض رسول الله (ص) و پرچمدار او و صاحب جایگاه و شفاعت او هستم. من و حسن و حسین و نه نفر از فرزندان حسین (ع) خلفای خدا در زمین و امینان او بر وحیش و ائمه مسلمانان بعد از پیامبر و حجت خدا بر مخلوقات هستیم.

منبع : مائة منقبة من مناقب أمیر المؤمنین و الأئمة  ص 59  المنقبة الثانیة و الثلاثون
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :