تبلیغات
مــاه ولــاء

مــاه ولــاء
قالب وبلاگ
ذکر فضائل به روایت اصبغ بن نباته
أصبغ بن نباته گوید: روزی امیر المؤمنین در بالاى منبر كوفه فرمود:

منم سیّد اوصیاء، و وصىّ سیّد انبیاء، منم امام مسلمانان و پیشواى متقیان و ولى مؤمنان و شوهر سیده زنان جهانیان، منم كه انگشتر بدست راست كنم و پیشانى بخاك نهم، منم كه دو هجرت كرده ام و دو بیعت نموده ام، منم صاحب بدر و حنین و زننده با دو تیغ و جنگنده بر دو اسب، منم وارث علم اولین و حجت خدا بر جهانیان پس از پیغمبران و محمد بن عبد اللَّه خاتم انبیاء، دوستدارانم مشمول رحمتند و دشمنانم مشمول لعنتند. حبیبم رسول خدا «ص» بسیار می فرمود:

اى على حبّ تو تقوا و ایمان است و کینه تو كفر و نفاق است، من خانه حكمتم و تو كلید آنی، دروغ گوید آنكه گمان برد مرا دوست دارد و دشمن تو است.

منبع : الأمالی( للصدوق)  ص 25
درباره وبلاگ


آبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
آخرین بروز رسانی :