صفحه نخست    l    تماس با مدیر    l    نسخه موبایل    RSS    l   
درباره وبلاگآبی تر از آسمان بود و پاک تر از باران .دستش را به آسمان می برد و ستاره ها را در سفره خالی ما می نشاند . بهار را به تساوی تقسیم می کرد و سهم خود را به آنکه محتاج تر بود می بخشید.کبوتر از دست او دانه می چید و ماه از روی او روشنی می گرفت . نخل تنهایی اش را می شناخت . چاه زمزمه اش را می شنید و غدیر آن آبگیر زخمی حیران بردباری اش بود .غم و غریبی و غربت ، اشک و آه او را همدم می شدند و از کوفه تا کربلا عشق بود که می کاشتند . نماز به تلاوت او می بالید و او به تلاوت نماز . اخمهایش را باز می کرد و آدم شعر بهشت را می سرود . او ساده بود به رنگ صبح و مرد بود به رنگ خدا. آری او علی ، ماه ولاء بود .

کودکانه ی غدیر
معرفی کتاب

هدف اصلی کتاب ، شناخت قرآن با غدیر و غدیر با قرآن است . نویسنده کوشیده است که در 1500 صفحه و در سه مجلد، این شناخت دوسویه قرآن و غدیر را در شش بخش توضیح دهد . بخش اول به آیات نازل شده در سراسر واقعه غدیر از مدینه تا مدینه اختصاص دارد که اقدامات پیامبر (ص) را از یک سو ، و اقدامات منافقین را از سوی دیگر در بر می گیرد ...

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به روایت ابن عباس (رض)
حدیث اول
عبید اللَّه بن احمد ربعى گوید: ابن عبّاس در میان سخنرانى خود براى مردم بصره رو به آنان کرده و گفت: اى امّتى كه در دین خود سرگردان شده‌اید، توجّه كنید، اگر آن كس را كه خدا مقدّم داشته بود مقدّم می داشتید، و آن كس را كه خداوند موخّر داشته عقب مى‌راندید، و وراثت و ولایت را در همان جایگاهى كه خداوند قرار داده مى‌نهادید، هرگز سهمى از آنچه كه خداوند واجب کرده كم نمى‌آمد (هیچ كس از حقّ خود محروم نمى‌ماند) و دوستى از دوستان خدا فقیر و تهیدست نمى‌گشت، و دو نفر در حكم خدا با هم اختلاف نمى‌كردند، و هرگز افراد امّت در باره چیزى از كتاب خدا با هم درگیر نمى‌شدند پس بچشید وبال این تفریط و كوتاهى خود را كه بدست خویش انجام داده‌اید، «و بزودى آنان كه ستم كردند خواهند دانست كه بكدامین سرانجامى دچار خواهند شد».(الأمالی (للمفید) ص 47)

حدیث دوم
یونس بن عبد الوارث از پدرش نقل كند كه گفت: در آن میان كه ابن عبّاس بر منبر بصره براى ما سخنرانى مى‌كرد ناگهان رو به مردم نمود و گفت: اى امّت سرگردان در دین خود، بدانید بخدا سوگند اگر آن كس را كه خدا مقدّم داشته بود مقدّم می داشتید، و آن كس را كه خداوند موخّر داشته بود به عقب مى‌راندید ، و وراثت و ولایت‌ را در همان جا كه خداوند قرار داده مى‌نهادید هرگز سهمى از آنچه كه خداوند مقرّر و واجب نموده كم نمى‌آمد (و هر كس بحق خود مى‌رسید)، و هیچ ولیِّ خدایى فقیر و تهیدست نمى‌گشت، و دو تن در باره حكم خدا اختلاف نمى‌كردند؛ پس بچشید وبال این كوتاهى را كه بدست خویش انجام داده‌اید، «و بزودى آنان كه ستم كردند خواهند دانست كه بكدامین سرانجامى دچار خواهند گشت».(الأمالی (للمفید) ص 286)
امکانات وب


این نوا را در وبلاگ خود پخش کنید:

جشنواره رسانه های علوی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic